Zamestnanci

Na škole dlhodobo pracuje 6 zamestnancov.

Z toho sú piati pedagogickí zamestnanci, jeden nepedagogický zamestnanec (upratovačka – školníčka).

Všetci pedagogickí zamestnanci sú odborne a pedagogicky kvalifikovaní pre vykonávanie svojej práce. Celkovú úroveň zvyšovania kvality výchovno – vzdelávacieho procesu realizujeme tak, že každý pedagogický zamestnanec má vypracovaný plán ďalšieho vzdelávania počas školského roka, ktorý je v závere roka na pracovnej porade vyhodnocovaný. Svoju odbornú spôsobilosť skvalitňujú štúdiom cudzích jazykov. Okrem toho vyučujúci si zvyšujú svoju odbornú úroveň aj tým, že sa zapájajú do aktivít poriadaných OPPP v Bardejove, MPC v Prešove, Oblastnou radou Matice slovenskej v Bardejove, Školským úradom Sveržov, Slovenskou agentúrou životného prostredia, MZ v Hertníku a inými organizáciami v okrese a kraji. Pravidelne si dopĺňajú odborné spôsobilosti v oblasti IKT, cudzích jazykov, priebežne sa špecializujú podľa potrieb školy v oblasti environmentálnej výchovy, žiakov so ŠPP, protidrogovej výchovy a zdravého života.
     Prirodzene udržujú pozitívnu klímu a dokážu správne odhadnúť, čo žiaci práve potrebujú.
     Majú zmysel pre povinnosť, kreativitu a flexibilitu vo výchovno – vzdelávacom procese.
Aktívne reagujú na zmeny týkajúce modernizácie a skvalitnenia pedagogickej práce.
Svedomito sa zapájajú do kultúrno – spoločenského diania v obci (príprava kultúrnych
a športových podujatí) a príležitostne publikujú články do regionálnych novín. Svoje
doterajšie skúsenosti odovzdávajú študentom vysokých škôl počas súvislej praxe na škole
a takto ich pripravujú na učiteľské povolanie a uvádzajú začínajúcich učiteľov do